Nie samym WOS’em uczeń żyje

Pani Dyrektor nie tylko zarządza szkołą. Jest także nauczycielem wiedzy o społeczeństwie.

Przedmiot, który w wielu placówkach schodzi na margines i traktowany jest jako ten, z którego łatwo zdobyć bardzo dobrą ocenę przy niewielkim wysiłku, w naszym przypadku jest okazją nie tylko do zdobycia wiedzy, ale także rzeczywistego kształtowania społeczeństwa obywatelskiego.

W trakcie zajęć podejmowane są trudne i niewygodne tematy. Uczniowie uczestniczą w rozprawach sądowych, odwiedzają Sejm. Gdy tylko pojawi się okazja spotkania ciekawych ludzi ze świata polityki uczniowie biorą w nim udział.
Jesteśmy przekonani, że takie podejście przyczyni się do tego, by nasi absolwenci, jako dorośli Polacy, podejmowali samodzielnie decyzje dotyczące ich przyszłości (choćby przez aktywny udział w głosowaniach).

A poza tym pani Dyrektor jest sprawczynią najbardziej apetycznych aromatów jakie rozchodzą się po szkolnych korytarzach. To w trakcie zajęć kulinarnych najmłodsi, jak i ci starsi uczniowie, obierają, gotują, smażą, doprawiają, delektują się i poznają nowe smaki.
Z donosów rodzicielskich wiemy, że czasami te próby kulinarne przenoszone są na grunt rodzinny.

Zajęcia kulinarne to doskonała okazja do edukacji w zakresie prawidłowego odżywiania się. Sprawdzamy ile jest cukru w poszczególnych przysmakach, poznajemy zasady piramidy zdrowego żywienia.

Powrót