Polski górą!

Pan Rafał góruje w naszym gronie pedagogicznym. Tak w zasadzie to nie mamy pewności czy jest wyższy od pana Łukasza. Ale na pewno jest w czołówce wysokich nauczycieli.

Od trzech lat jest z nami. Jako wychowawca obserwuje metamorfozę swoje rozbrykanej klasy (jejjuuu… już siódmej????), w której dominują nastolatkowie płci męskiej. Ale Maja, Nikola, Ola i Wiktoria świetnie sobie z nimi radzą. A poza tym jest to bardzo zdolna klasa, która, biorąc przykład z „Dynastii Miziołków”, pisze własną książkę. Pewnego dnia dane nam było (w sekretariacie) zobaczyć to dzieło. I jesteśmy pod wrażeniem. Ileż pracy włożono w jej stworzenie. Ile fantastycznych pomysłów. BRAWO!

Po tym wstępie (no i po tytule) łatwo zgadnąć jakiego przedmiotu naucza pan Rafał, prawda?

I to nauczanie przynosi bardzo dobre efekty. Widzimy to choćby po wynikach egzaminu ósmoklasisty.

W programie nauczania od czasu do czasu pojawiają się lektury szkolne. Mniej lub bardziej obowiązkowe. Cieszące się dużą popularnością wśród uczniów lub … nieco mniejszą 😉
Pan Rafał stosuje bardzo dobry sposób na poznanie lektury, utrwalenie najważniejszych faktów, postaci, itp. A przy tym uczniowie mają naprawdę doskonałą zabawę. I doskonalą swoje talenty plastyczne, zdolności taktyczne, kreatywność.

Lekturowe gry planszowe to prawdziwy strzał w 10.tkę!

Powrót