Lista profili kształcenia:

Profil medyczny

Jeśli kochasz przyrodę, interesujesz się naukami medycznymi, budową i funkcjonowaniem organizmu człowieka oraz swoją przyszłość chcesz związać z medycyną, farmacją, przyjdź do klasy medycznej. Profil oferuje przedmioty rozszerzone w zakresie biologii i chemii.  Będziesz działać na korzyść środowiska przyrodniczego i poznawać procesy, które nim rządzą. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą Ci podjąć studia na kierunkach przyrodniczych i medycznych.

Profil przygotowuje ucznia do podjęcia studiów na kierunkach: medycyna, analityka medyczna, farmacja, biochemia, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, fizyka medyczna itp.

W tej klasie zapoznasz się:

  • ze strukturą szpitala, w szczególności: oddziały, laboratorium, izba przyjęć, z diagnostycznym sprzętem medycznym;
  • z zakresem i techniką wykonywania testów diagnostycznych np. badanie krwi, zdjęcie RTG, biopsja itp.;
  • z wiedzą o prawach pacjenta;
  • z historią medycyny.

Profil politechniczny

Na lekcjach matematyki będzie realizowany program rozszerzony uzupełniony o dodatkowe treści przydatne na studiach politechnicznych, np. rachunek różniczkowy i całkowy oraz elementy logiki i algebry liniowej. Fizyka nauczana w zakresie rozszerzonym rozwinie Twoje zainteresowania i przygotuje do podjęcia studiów na kierunkach ścisłych i technicznych.

Profil przygotowuje ucznia do podjęcia studiów na kierunkach politechnicznych (np.: informatyka, budownictwo, mechatronika, fizyka techniczna, energetyka, edukacja techniczno–informatyczna itp.), ekonomii, logistyce, zarządzaniu, itp.

W ramach tego profilu szkoła oferuje: 

  • zajęcia z przedmiotów ścisłych,
  • możliwość korzystania z platformy  e-learningowej, dostępne testy on-line, dzięki którym utrwalisz i sprawdzisz swoją wiedzę z matematyki.

Profil prawniczy

Jeśli jesteś typowym humanistą, chcesz zostać w przyszłości prawnikiem, uwielbiasz czytać, Twoją pasją jest literatura oraz dziennikarstwo, zapraszamy Cię do profilu prawniczego. Proponujemy rozszerzony program w zakresie języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie oraz historii.

Profil fizyczno-informatyczny

Jeśli jesteś pasjonatem nauk ścisłych, takich jak fizyka czy informatyka, swoją przyszłość wiążesz z programowaniem, chcesz się rozwijać w kierunkach ścisłych - zapraszamy Cię do wyboru profilu fizyczno-informatycznego.

Ze względu na wprowadzaną reformę systemu edukacji siatka godzin zostanie zmodyfikowana według nowych przepisów.

Template by JoomlaShine