Dlaczego warto myć ręce? – eksploracje uczniów klasy 1b

Uczniowie klasy 1 B nie próżnują! W rzeczywistości pełnej ograniczeń, zakazów i wzmożonej dbałości o higienę, młodsi uczniowie naszej szkoły próbowali odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak naprawdę mycie rąk jest dziś szczególnie ważne.


Na początku nasi pierwszoklasiści wspólnie z rodzicami poznawali historię rozprzestrzeniania się koronowirusa na świecie na postawie przeczytanego ebooka “Masz tę moc”. Jest to elektroniczna książeczka stworzona specjalnie dla dzieci i dorosłych. Autorzy książki w prosty sposób wyjaśniają swym czytelnikom, czym jest koronowirus i jak możemy się przed nim ustrzec.

Następnie dzieci przeprowadzały eksperyment, który pomógł im zrozumieć, dlaczego higiena rąk jest tak istotna. Uczniowie wyobrażali sobie, że talerz z wodą to najbliższe środowisko, a pieprz wsypany do wody oznaczał wirusy. Gdy dzieci zamoczyły palec do wody z pieprzem bez żadnej ochrony – wirusy atakowały organizm. Natomiast jeżeli dzieci posmarowały palec mydłem i włożyły go ponownie do talerza okazało się, że wirusy od tego palca nagle uciekły (GDZIE PIEPRZ ROŚNIE!) 🙂

Po tak ciekawym doświadczeniu uczniowie klasy 1 B uczyli się wierszyka o prawidłowej technice mycia rąk. Wierszyk tak im się spodobał, że uczniowie pochwalili się nim nawet podczas towarzyskiego spotkania na kanale głosowym Discord.
Na zakończenie tak udanych eksploracji pierwszoklasiści tworzyli prace na konkurs organizowany przez Wojewodę Świętokrzyskiego pt. “Wirusa w koronie – kredką przegonię”.


Trzymamy kciuki za uczestników konkursu z naszej szkoły!

Powrót