A gdyby tak…

Kiedy myślimy o pani Dominice (wychowawczyni klasy 6a oraz nauczycielce języka angielskiego w naszej szkole podstawowej) to na pewno przychodzi nam do głowy, że dla Niej nie ma rzeczy niemożliwych. Prawdziwy skarbiec pełen pomysłów, inspiracji, działania.

Jak to było…

W roku szkolnym 2019/20 uczyła w klasie 2, 3 oraz 5. Tak więc poziom znajomości języka angielskiego bardzo zróżnicowany. I w każdej klasie

Klasa 6a doskonale zgrała się ze swoją wychowawczynią. To klasa barwna, radosna, z uczniami pełnymi pomysłów (wystarczy przypomnieć coroczne zbiórki darów dla podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt). Bardzo chętnie uczestniczą w szkolnych wycieczkach, pozaszkolnych warsztatach, spotkaniach.

A jak jest w pozostałych klasach? Lekcje języka angielskiego to nie tylko podręcznik i ćwiczeniówka. To mnóstwo kreatywnych zabaw, wyzwań, prezentacji, prac do samodzielnego wykonania, które oprócz kompetencji językowych rozwijają choćby zdolności manualne (pamiętacie plastelinowe healthy foods?).

Czas zdalnego nauczania został także w pełni wykorzystany. Uczniowie brali udział w ogólnopolskim projekcie „Zaproś mnie na swoją lekcję).

 

Jak to będzie?

Od września  wszystkie klasy Pani Dominiki przyłączą się do Międzynarodowego Projektu Humanitarno–Edukacyjnego Face to Face with the World!

Projekt dla szkół “Lekcje on-line ze Światem” skierowany jest tylko do szkół polskich i polonijnych, które zawierają przyjaźnie i realizują przyjaźń on-line ze szkołami w Afryce i Azji. Dzieciaki spotykają się na lekcjach on-line, rozmawiają oraz poszerzają swoją wiedzę na temat świata.

Nasza szkoła już nawiązała współpracę ze szkołą Maryland Academy School w Kenii oraz sierocińcem w Ugandzie. W czasie wakacji Pani Dominika prowadzi lekcje on-line dla dzieci z dwóch ośrodków oraz współpracuje i jest w stałym kontakcie z ich opiekunami i koordynatorami projektu.

Od września to nasi uczniowie sprawdzą się w roli nauczycieli. Mamy nadzieję, że będzie to początek wspaniałej międzykontynentalnej przyjaźni.

Powrót