Angielski? Bardzo proszę. Każdemu wedle potrzeb.

Pani Dominika podczas swoich lekcji angielskiego wykorzystuje przeróżne narzędzia do aktywizacji uczniów. Musimy przyznać, że przynosi to wymierne efekty. A na lekcjach uczniowie na pewno się nie nudzą.

Czasowniki nieregularne to nieodzowny element nauki czasu przeszłego w języku angielskim.  Na szczęście istnieją przyjemne formy ich ćwiczenia o czym przekonali się uczniowie klasy 5 . Na lekcjach ćwiczymy słownictwo na rozmaite sposoby. Kahoot, koło fortuny … Jednak naszym ulubionym jest przyjemna rywalizacja podczas gry Quizziz.

Uczniowie uwielbiają taką formę sprawdzania wiedzy i ćwiczeń, a nauczyciel może  spokojnie, nie stresując uczniów, podglądać ich postępy analizując wyniki procentowe z całej rozgrywki.

Uczniowie klasy 3 po utrwaleniu słownictwa związanego z zabawkami podczas lekcji bawili się w sklep. Kupowaliśmy, płaciliśmy, liczyliśmy pieniążki… Oczywiście wszystko po angielsku.
Już czekamy na wakacje lub ferie żeby móc sprawdzić swoje umiejętności w praktyce i kupić sobie pamiątki na zagranicznych wakacjach.

W ramach powtórzenia słownictwa klasa 2 stworzyła projekt własnego domu.  Każdy projekt został szczegółowo opisany. Podczas pracy dzieci miały możliwość same wybrać stanowisko pracy. Najwygodniejsze okazały się maty, a naszą piękną harmonijną pracę umiliły dźwięki jazzu. 

Powrót