Czy śniadanie daje moc?

W zasadzie to nie powinniśmy zadawać takiego pytania. Od lat przecież wiemy, że daje nie tylko moc, ale także wiele radości. Wspólne przygotowanie posiłku gwarantuje doskonałą zabawę, poznawanie nowych smaków, naukę samodzielności.

W piątek wszyscy uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej brali udział w ogólnopolskiej akcji Śniadanie daje moc. Sale edukacyjne zamienili w kuchnie. Na stołach królowały kolorowe sałatki, fantastyczne kanapki.
Wspólne spożywanie posiłku to niezwykły czas. Już wiemy ile pracy wkłada się w jego przygotowanie. Może właśnie dzięki temu tak doskonale smakuje? 😉

Zobaczcie, jak smakowicie się różnimy! W niektórych klasach królowały owoce. W innych nabiał. Niektórzy postawili na tosty, a inni na świeżo wyciskany sok. Każdy przygotował to, co lubi najbardziej. I to zapewne sprawiło, że śniadanie szybko zniknęło ze stołów.

Pani Iwonka bardzo sprytnie wykorzystała zajęcia do …nauki języka angielskiego. Pierwszaki z klasy 1b własnoręcznie tworzyły Fun& healthy caterpillar fruit!

Powrót