Dzień Patrona AD 2020

Pięcioletnia szkolna tradycja to radosne świętowanie kolejnych rocznic urodzin naszego Patrona – Juliusza Verne’a.
24 stycznia 2020 roku świętowaliśmy 192 rocznice urodzin naszego Patrona (ale pamiętajcie, że urodził się 8 lutego). W tym roku tematem przewodnim była książka “Dzieci kapitana Granta”.

Przygotowania do tego szczególnego dnia trwały przez cały tydzień. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w ozdabianie sal, przygotowania eksponatów, opracowania prezentacji.

Pan Krzysztof Czubaszek – Prezes Polskiego Towarzystwa Juliusza Vernea, barwnie opowiadał o „Dzieciach kapitana Granta”. Podkreślił fakt niezwykłej solidarności ludzkiej, która w opowieści przybrała formę pomocy, którą okazywali bohaterom mieszkańcy wszystkich krajów.

Zwyczajowo już dyrekcja szkoły wraz z naszym Gościem odwiedzali wszystkie sale edukacyjne, w których mogli się przenieść do Irlandii, na Wyspy Kanaryjskie, w Andy, do RPA, Wyspy Zielonego przylądka, do Nowej Zelandii.

Wyprawa z happy endem – kapitan Grant został odnaleziony!

W niektórych salach uczniowie przygotowali pokazy, prezentacje, eksperymenty. Dzięki nim poznaliśmy zasady działania wulkanów, skutki suszy, skutki trzęsień Ziemi, powodzi. Zoja z klasy 2a przygotowała prezentację związaną ze zmianami klimatu. Zmianami, które powoduje swoim postępowaniem człowiek.

Uczniowie mogli później (pod opieką wychowawcy lub rodzica) wędrować tropem Mary i Roberta (tytułowych bohaterów książki).

Cały dzień był pełen przygód, spotkań. Mogliśmy tańczyć przy gorrrących afrykańskich rytmach, poznawać nowe zwierzęta (w tym papużkę w klasie 7). Do klasy 2b przyjechał Gacuś – żółw, który nie mógł przepuścić takiej okazji do spotkania ze swoimi opiekunami. A wiecie, co znaleźliśmy na końcu tęczy?

Powrót