Edukacja w czasach niezwykłych – tydzień trzeci

Wczytując się w informacje w mediach wszelkiej maści napotkać możemy natknąć się niemal na wszystko “w czasach zarazy”. To chyba nie jest dobry pomysł, by tę zarazę powielać, powtarzać, kodować. Ostatnie tygodnie to czas wyjątkowy. Pod wieloma względami. Mamy tego świadomość. Rodzice naszych uczniów rozmawiają z nauczycielami, wychowawcami, korzystają ze wsparcia, jakie gwarantują im nasi pedagodzy i psycholog. Panie Anie, panie Łukaszu – dziękujemy.

Nauczyciele spotykają się na platformie komunikacyjnej z uczniami. Słyszą się, żartują, wzajemnie wspierają. Wiemy, jak wiele pracy w to wkładają. Dziękujemy.
Taki sposób zdobywania wiedzy jest trudny. Dla każdej ze stron. Rodzice są bardzo mocno zaangażowani, czasami muszą sami “wrócić” do czasów szkolnych, by coś własnemu dziecku wyjaśnić, wytłumaczyć. Doceniamy to i jesteśmy wdzięczni za działania, jakie podejmujecie. To nie lada wyzwanie!

Co tydzień pokazujemy Wam niektóre z zajęć w ramach edukacji zdalnej. Czas na trzeci tydzień.

Filip, uczeń klasy 6b zaproponował swoim koleżankom i kolegom, by pomagali rodzicom w domu. Sam upiekł chleb oraz przygotował danie, którego na pewno niejedna restauracja by się nie powstydziła. Brawo! Znajduje także czas, by rozwijać swoje pasje: grafikę komputerową (stworzył diagram, który przedstawia jego rozklad dnia). Ponadto, przygotował filmik, na którym pokazuje sztukę origami (kolejne z zainteresowań). Wspólnie z Filipem możemy rozpocząć swoją przygodę ze składaniem papieru. Film umieścimy na naszym fanpejdżu w poniedziałek.

Uczniowie klasy 2b z dumą prezentują wykonane prace plastyczne, które wezmą udział w szkolnym konkursie dotyczącym ptaków. Na fejsbuku umieściliśmy już piosenkę w wykonaniu Kasi, która pomoże w nauce języka angielskiego.

Pani Martynka z radością dzieli się relacjami z życia swoich zerówiaczków: spacery, zabawa, nauka, sztuka kulinarna, czas spędzany z rodzeństwem.

A uczniowie klasy 1a na lekcjach angielskiego z panią Alą. A zresztą: uczymy się przez całe życie, prawda? So (to już należy przeczytać “z angielska” – soł 🙂 Class 1a and their works . What is your favourite pet? What pet have you got? Draw your pet and describe it in 3 sentences.

I oczywiście nie możemy nie wspomnieć o lekcji, jaką przygotowała dla swojej klasy 2a pani Martynka. Ona też jest już udostępniona na naszym fajpejdżu fejsbukowym. Zapraszamy.

Życzymy Wam wszystkim zdrowia. I uśmiechu każdego dnia.

Powrót