Owoce zajęć domowych

Pora roku sprzyja pracowm domowym: sprzątaniu, paniu, pracowm w ogrodzie. Ale my jednak inny rodzaj zajęć domowych mamy na myśli 🙂

Od poniedziałku nasi uczniowie otrzymują od nauczycieli zakres materiału do codziennych zajęć. I mają go zrealizować w domu. To oczywiste, że z tymi młodszymi pracują rodzice. I to właśnie z Was jesteśmy bardzo, bardzo dumni. Docierają do nas zdjęcia, filmiki dokumentujące domowe lekcje.

Co prawda w naszej szkole możliwa jest stała edukacja domowa, ale mamy nadzieję, że zatęsknicie za nauczycielami, koleżankami i kolegami z klasy.
I kiedy to tylko będzie możliwe, wrócicie z uśmiechem do szkoły!

Uczniowie klasy 1b wcale nie próżnują w domu. Zgodnie z instrukcjami pani Iwonki rozwiązują kolejne zadania z pomocą rodziców. Dziś pierwszoklasiści musieli m.in.: stworzyć plakat pt. “W marcu jak w garncu” oraz lapbooka o znakach wiosny. A do tego zbudować z plasteliny (lub innych materiałów) bociana i bocianie gniazdo. Mieli także przeczytać fragment “Kajtkowych przygód” i wymyślić nowe bocianie bajki. Oto wykonanie zadań przez jednego z uczniów, Adasia. Brawo!

Z kolei w klasie 2b uczniowie wykorzystali złoty przepis pani Kasi na opis zwierzęcia. Mama Mateusza nagrała prezentację dinozaurów, którą przygotował właśnie Mateusz. Zajrzyjcie na nasz fanpejdż – tam opublikowaliśmy film. Wiemy też, że brat bliźniak Mateusza – Michał, solennie wykonywał polecenia pana Szczepana i ćwiczył śpiewanie. Brawo chłopaki! Brawa także dla mamy!

Powrót