Kto rządzi królową nauk?

Pora na kolejny wpis dotyczący naszej kadry nauczycielskiej. Jutro ósmoklasiści piszą egzamin z matematyki. Więc bohaterką jest pani Ewa – jedna z naszych nauczycieli matematyki.

„Spod jej skrzydeł wyfrunęli” dwaj laureaci oraz dwóch finalistów wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki. I wielu uczniów, którzy dzięki niej odkryli, polubili i zrozumieli matematykę.

Każdorazowo przy okazji egzaminów próbnych, diagnoz, egzaminów w ostatnim roku nauki, zestawiamy uzyskane wyniki w kraju czy województwie z naszymi, szkolnymi. I zawsze nasi uczniowie osiągają znacznie wyższe wyniki. Np. egzamin ósmoklasistów ze średnią w Polsce 45%,  w naszej szkole 67%.

„Bo najważniejsze jest oleum…”

Pani Ewa wykorzystuje różnorodne sposoby do praktycznego zdobycia i zakodowania zdobytej wiedzy oraz kompetencji matematycznych. I te lekcje są bardzo lubiane przez uczniów.  Pamiętacie jak uczniowie ćwicząc obliczanie procentów wyłapali błąd w gazetce promocyjnej jednej z sieci handlowych? Jest i pizza na dzień π. I ruch podczas lekcji , i muzyka, i okulary 3d. A czas pandemii sprzyjał poznawaniu przeróżnych platform z zadaniami matematycznymi. Czasami praca domowa polegała na znalezieniu brył geometrycznych w otoczeniu.

Trzymajcie kciuki za naszych ósmoklasistów.  Niech wynik egzaminu z matematyki będzie jak najwyższy.

Powrót