Kwarantannik i inne gazetki

W szkole podstawowej mimo trudnego czasu epidemii koronowirusa realizowane są niezwykłe projekty. Jednym z nich było stworzenie gazetki, związanej z zainteresowaniami uczniów, obecnymi wydarzeniami, zjawiskami przyrodniczymi lub zagadnieniami edukacyjnymi. Uczniowie w kolejnych dniach otrzymywali wytyczne, co mogłoby się w tym projekcie znaleźć. 

Kluczowe było przygotowanie

Podczas lekcji zdalnych omawiana była historia tworzenia gazety, początki jej istnienia na świecie oraz charakterystyka gazet polskich. Zagłębiając się w temat gazetowy uczniowie poznawali różne rodzaje czasopism, szczególnie tych dziecięcych i niczym redaktorzy naczelni proponowali nowe tytuły działów oraz tematykę poszczególnych artykułów.

Podczas spotkania na platformie Discord uczniowie wraz z nauczycielem dyskutowali także nad sensem istnienia gazet we współczesnym świecie pełnym technologii.

Kolejnym etapem było zgromadzenie ciekawych informacji i w ciągu dwóch tygodni stworzenie własnej gazetki, którą będziemy mogli wspólnie podziewać i czytać w sali klasowej po powrocie do szkoły. 

Po owocach ich poznacie!

Bezspornie możemy zgodzić się z powiedzeniem: “uczeń przerósł mistrza”! Wszystkie prace są fascynujące! Uczniowie korzystali z różnych narzędzi i materiałów do ich stworzenia.

W gazetkach uczniów klasy 1 B odnajdziemy:  przepisy na pyszne danie, ciekawostki sportowe, opis różnych świąt i wydarzeń, opowiadania; ale także: konkursy dla dzieci, krzyżówki, labirynty i wiele, wiele innych rzeczy!

Niektóre z gazet mają nawet ponad 20 stron! Inne są stworzone w formie plakatu – szkolno-domowej gazetki tablicowej lub notatki w OK Zeszycie. Jedne wykonywane były zupełnie samodzielnie, pozostałe z mniejszą lub większą pomocą rodziców – ale we WSZYSTKICH odnajdziemy KREATYWNOŚĆ, PRACOWITOŚĆ i OGROMNE SERCE NASZYCH PIERWSZOKLASISTÓW.

Wychowawczyni – Pani Iwonka jest ze swoich uczniów ogromnie dumna. I my także! 

A Was, Drodzy Fani naszej strony zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi miesięcznikami i kwar(an)tannikami!

Powrót