Mężczyzna, który zaczyna od zera

Bo przecież „wujek” Łukasz będzie od września wychowawcą naszej szkolnej zerówki. A jego wykształcenie i doświadczenie zawodowe budzą naprawdę niekłamany podziw. Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, a także rewalidant, terapeuta pedagogiczny, oligofrenopedagog, specjalista rewalidacji i edukacji osób z autyzmem i zespołem Aspergera.

Absolwent pedagogiki o specjalności rewalidacja z terapią pedagogiczną na UJK oraz studiów podyplomowych
z zakresu oligofrenopedagogiki, edukacji i rewalidacji os. z autyzmem, zespołem Aspergera i innymi całościowymi zaburzeniami rozwoju, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z elementami terapii pedagogicznej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w pracy z dziećmi i młodzieżą w placówkach oświatowych w Kielcach i Wrocławiu. Pracował także jako trener pracy os. niepełnosprawnych. Współpracuje jako wykładowca studiów podyplomowych na Staropolskiej Szkole Wyższej (kierunki: Oligofrenopedagogika, Metodyka pracy z dziećmi z ASD w przedszkolu i na I etapie edukacyjnym oraz na II etapie edukacyjnym, Pedagogika specjalna). Ukończył szereg kursów i szkoleń związanych
z pracą z dziećmi w młodszym wieku szkolnym, a także związanych ze wsparciem dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Prywatnie mąż i tata dwójki dzieci. Lubi słuchać muzyki, czytać książki oraz aktywnie spędzać czas na łonie natury (Nordic Walking, jazda na rowerze).

W swoją pracę wkłada całe serce, ciesząc się z każdego uśmiechu swoich podopiecznych i ich rodziców.

Witaj wujku Łukaszu!

Powrót