Montessorianie nam rosną!

W zeszłą środę w klasie montessoriańskiej  pojawili się trzecioklasiści. Chcieli zobaczyć w jaki sposób może wyglądać tu nauka, skoro nie ma ocen, a w jednej grupie są uczniowie klasy 1, 2 i 3? Część z nich zastanawia się czy iść do klasy 4, w której będziemy stosować metodę Montessori. Uczniowie trzeciej klasy bardzo chętnie skorzystali z zaproszenia pani Anety i pani Basi. Nowe środki dydaktyczne, odmienny sposób pracy.

Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, uczniowie pracowali jak mróweczki, odkrywali kolejne zadania, korzystali z pomocy montessoriańskich. Słuchali muzyki Fryderyka Chopina, poznawali tańce narodowe, które komponował. Szukali na mapie Europy miejsc, które odwiedził. Obliczali na liczydle, operowali złotym materiałem (skonkretyzowanym systemem dziesiętnym), korzystali z internetu, książek, specjalnie przygotowanych kart, wyszukiwali ciekawostek, ćwiczyli pamięć…
To było intensywne 1,5 godziny, a przy tym uśmiechnięte twarze, chęć do działania. Mamy wrażenie, że po tej lekcji przybędzie nam chętnych do tej niezwykłej klasy.

3 lata edukacji z wykorzystaniem metody Montessori w naszej szkole minęły „jak z bicza trzasnął”. Dlatego też już we wrześniu ruszamy z kolejnym etapem kształcenia. Uczniowie, którzy, wg standardowego podziału na etapy edukacji, we wrześniu będą uczniami klasy 4, mogą rozpocząć naukę w naszej szkole.

I teraz zaczną się rozważania: czy tradycyjna klasa 4.ta czy najstarsza grupa Montessori. Zapraszamy także chętnych, którzy obecnie nie są naszymi uczniami, a mieszczą się “w widełkach”.

Z naszych obserwacji wynika, że miejsca szybko zostaną zajęte!

PS. Przypominamy, że 21 marca 2020 roku w godzinach 10.00-13.00 zapraszamy do na na dzień otwarty!

Powrót