Najpiękniejszy czas

Czas przed świętami Bożego Narodzenia to w naszej szkole dni niezwykłe. To wtedy organizowane są kiermasze, na których można zakupić niepowtarzalne ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, przepyszne ciastka i babeczki, a kupując – pomóc potrzebującym. A klasa pani Dominiki organizuje zbiórkę darów dla zwierzaków. Już wiecie, że w tym roku dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli pomogliśmy Kubusiowi Pilszakowi z Sandomierza, zwierzakom mieszkającym w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach oraz kotom, którym pomaga
Fundacja Merdający Ogon. I za te działania wszystkim BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Ale to nie koniec naszych szkolnych bożonarodzeniowych tradycji.

Przed samymi świętami jest w naszej szkole taki dzień, na który czekamy przez kolejne 365 dni. Dzień, w którym uczestniczymy w jasełkach, zasiadamy przy wspólnym stole.
W tym roku jasełka przygotowali najmłodsi uczniowie pod czujnym okiem pani katechetki – pani Małgosi, pani Martynki S. – wychowawczyni klasy 2a, pani Kasi – wychowawczyni klasy 2b oraz pod czujnym uchem pana Szczepana – nauczyciela muzyki. Tegoroczny występ na pewno zapadnie na długo w naszej pamięci jako ten wypełniony radosnym śmiechem i pięknymi pastorałkami oraz kolędami.

Po raz pierwszy zawitało u nas Betlejemskie Światełko Pokoju przywiezione przez harcerzy z naszej szkolnej drużyny, po które pojechali razem z drużynowym – panem Jakubem, do Zakopanego. Każdy mógł zabrać je ze sobą do swojego domu. Bo przecież ognia, tak jak dobra, jesto coraz więcej, gdy się nim dzieli.

Nie możemy podzielić się z Wami opłatkiem, ale możemy, i robimy z nieukrywaną radością, podzielić się atmosferą tego dnia.

Powrót