Pasjonatka tematów niepopularnych. A do tego właścicielka kolorowego tandemu

Tak barwna osoba dołącza do naszego zespołu nauczycielskiego. Kim jest? Co lubi?

To pani Paulina, która będzie wychowawczynią klasy 4 szkoły podstawowej. Mamy nadzieję, że w swych wychowankach zaszczepi książkowego bakcyla (a znając większą część klasy z lat poprzednich jesteśmy tego pewni).

Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jak sama stwierdza: „miłość do literatury towarzyszy mi całe życie i postanowiłam z tej pasji uczynić mój zawód”. Oby ta pasja nigdy pani nie opuściła. Pani Paulina uwielbia fantastykę, literaturę faktu i wysoko ceni twórczość żydowskich pisarzy. Lubi „pogrzebać” w tematach, które są niepopularne lub kontrowersyjne. Interesuje się historią i kulturą żydowską i masonerią. Bliskie są jej zagadnienia równościowe, nie tylko w kontekście społecznym, ale też w kontekście dyskryminacji poprzez język.

A co z tandemem?

Jest właścicielką suczki Nutki, która boi się wszystkiego.  A także kotki Kwinto (tu, znając kocie charrrakterki,  nie podejmujemy decyzji kto ma kogo – czy Kwinto swoją Paulinę czy pani Paulina kotkę), która nie boi się niczego. Razem tworzą łaciaty, wielokolorowy tandem. Mamy nadzieję, że kiedyś je poznamy. Może w nadchodzącym roku szkolnym uda nam się zorganizować tradycyjny Dzień Zwierzaka. Bardzo za tym tęsknimy!

Bardzo nas cieszy fakt, że pani Paulina gra na gitarze. Szkolne wycieczki, uroczystości, spotkania zdobędą dodatkową oprawę. A jak wiadomo nasze jasełka i świąteczne spotkanie nie może obyć się bez kolęd.

Pani Paulina przyznała się do jednej wady: „stanowczo za rzadko chodzę do kina!”. I co my z tym faktem możemy zrobić? Na pewno czwartoklasiści chętnie pani potowarzyszą. Choć repertuar nie zawsze spełni oczekiwania intelektualno-emocjonalne 😉

Powrót