“Serca od serca” na WOŚP


W dniach 8-9 stycznia mali uczniowie naszej szkoły z klas: Montessori oraz 0-3, tworzyli niezwykłe pracę, które zostaną przekazane na rzecz 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pod kierunkiem pani Iwony Ułamek dzieci na początku malowały tło – abstrakcje różnymi technikami, malując gąbkami kuchennymi, gazetami, palcami… i oczywiście pędzlami. Następnie profesjonalnymi farbami akrylowymi kolorowały puzzle oraz przyklejały je do podobrazia specjalnym klejem.

W efekcie wyszły bardzo eleganckie prace, których głównym atutem są serca z efektem 3D. Niektórzy twierdzą nawet, że są one bardzo patriotyczne ze względu na wybór kolorów.

Mamy nadzieję, że zostaną wylicytowane za bardzo wysokie kwoty, które wspomogą WOŚP w zakupie nowoczesnych urządzeń medycznych dla ratowania zdrowia i życia dzieci potrzebujących operacji.

W piątek dzieła zostaną przekazane sztabowi Echa Dnia, który będzie odpowiadał za atrakcje na scenie na kieleckim Rynku. Prawdopodobnie tam odbędzie się licytacja naszych prac.

Powrót