Zdalnie. W terenie. Z zasadami

W pierwszym tygodniu pracy zdalnej uczniowie klasy 2a i 2b powtórzyli czasowniki w języku angielskim oraz przypomnieli sobie nazwy zwierząt. Po utrwaleniu materiału uczniowie otrzymali zadanie wykonania projektu o zwierzętach. Każdy z uczniów wybrał kilka zwierzątek i opisał umiejętności każdego z nich.

Uczniowie klasy 5a i 5b dostali natomiast nieco trudniejsze zadanie. Po utrwaleniu wiadomości gramatycznych, każdy z uczniów stworzył projekt z zasadami w wybranym przez siebie miejscu.
Czy zgadzacie się z przedstawionymi przez Miłosza zasadami panującymi w naszej szkole ?
A może są wśród Was miłośnicy jeździectwa, którzy chętnie zapoznają się z zasadami bezpiecznej jazdy konnej przygotowanymi przez Maję?

Pomimo niewielkich błędów językowych wszystkim serdecznie gratulujemy zaangażowania i chęci.

W obecnej sytuacji wzajemna pomoc i życzliwość to podstawa. Klasa 5b w ramach pracy na lekcji wychowawczej miała za zadanie pokazać swoim bliskim jak bardzo im na nich zależy. Robili to pomagając im w codziennych obowiązkach i doceniając miłym słowem. Ich wychowawczyni – pani Karolina jest z nich bardzo dumna i ma nadzieję, że będą kontynuować to zadanie.

Nicola i Kasia z klasy 2b szukały wiosny oraz jej oznak. Spacerowały nad jeziorkiem szmaragdowym w Barczy. I jak widać świetnie się przy tym bawiły. Otylia także spacerowała i jak widać znalazła mnóstwo wiosennych skarbów.

Drugoklasiści pisali także wiersze o wiośnie. Po barwnych ilustracjach można wnioskować, że zawitała już do serc wszystkich autorów.

Powrót