Zielona pasja

Tak w zasadzie to nie tylko zielona, ale nie udało nam się znaleźć wspólnego koloru dla eksperymentów, aktywności szkolnej i wyjazdów zabarwionych sportem 🙂

Pani Sylwia, dzisiaj to o niej Wam opowiemy, to nauczycielka przedmiotów przyrodniczych w naszej szkole. I co rusz przekazuje fotorelację z jakiegoś ciekawego eksperymentu przeprowadzanego w trakcie zajęć edukacyjnych. Dzięki temu lekcje przyrody znacznie szybciej mijają, a zdobyte doświadczenie pomaga w zrozumieniu i zapamiętaniu zjawisk.
Nieodłącznym elementem zajęć są szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Jej zaangażowanie sprawiło, że w roku szkolnym 2018/19 realizowaliśmy w szkole (jako jedynej szkole w Kielcach) projekt Fundacji Orange – #SuperKoderzy.

Pani Sylwia opiekuje się Samorządem Szkolnym.  Choć słowo „opiekuje” chyba nie oddaje charakteru tej funkcji. Bo współpraca polega na dialogu, realizacji kolejnych pomysłów, angażowaniu w różnorodne przedsięwzięcia.

O klasie pani Sylwii nie powiemy ani słowa (tylko jak tu nie pochwalić się tak zgraną, zdolną, barwną grupą nastolatków), bo akurat do tej klasy  nie mamy wolnych miejsc…

Wszyscy uczestnicy wyjazdów na zieloną oraz na białą szkołę mają szansę poznać ją jeszcze lepiej, bo już tradycyjnie jest jednym z wychowawców podczas tego typu wyjazdów szkolnych.

Powrót