Licealiści poza murami

Oczywiście mury szkoły mamy na myśli. I to nie te, które los stawia przed człowiekiem, ale te zwykłe, rodem z budynku szkoły 🙂

W Kielcach nie brakuje miejsc, w których młody człowiek (czyli tak mniej w więcej w wieku od lat 5 do 105) może poznać coś nowego, doświadczyć czegoś niezwykłego, spędzić miło czas.

Uczniowie klasy 1a naszego liceum skrzętnie korzystają z faktu, że maturę będą mieli dopiero za ponad 3 lata, i uczestniczą w różnorodnych warsztatach i zajęciach edukacyjnych.

W Energetycznym Centrum Nauki poznawali bliżej tematykę kodów, a konkretnie kodu genetycznego i DNA. Co więcej uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenie, które miało na celu wyodrębnienie DNA (w naszym przypadku banana).

Strugaczka, zalewajka, trepki, guguły, cherla, uflogany...znacie te słowa? W razie wątpliwości radzimy zajrzeć do Ilustrowanego Słowniczka Kielczanina.
Takie i inne fascynujące informacje można uzyskać w Instytucie Dizajnu, gdzie na warsztatach “Dizajn po polsku. Kultowe marki PRL” gościła klasa 1a.  Projektowanie, historia polskiego dizajnu, inspirujące prace artystów… Na pewno chętnie tam wrócimy.


Powrót