Rocznica urodzin naszego Patrona – baśniowe święto szkoły

8 lutego wypada rocznica urodzin naszego Patrona. Ten dzień w naszej szkole to niezwykłe wydarzenie. Co roku obchodzimy tę rocznicę poznając kolejną książkę tego francuskiego pisarza. Budynek szkoły zamienia się w tajemniczą wyspę, morskie głębiny, niezwykłe kraje do odwiedzenia w trakcie 80 dni podróży…

W roku 2016, nasze pierwsze świętowanie związane było z jedną z najbardziej znanych powieści – “W 80 dni dookoła świata”. Na szkolnym korytarzu pojawił się Phileas Fogg w swym eleganckim nakryciu głowy.
W niewielkiej grupie uczniów (wtedy nie przekraczała 50.tki) poznawaliśmy dorobek autora, ciekawostki dotyczące jego życia oraz samej książki.

“Tajemnicza wyspa” to temat przewodni Dnia Patrona w roku 2017. Och, jakże różnorodne były to wyspy: zamieszkane przez ludzi oraz niezwykłe zwierzęta, będące ostoją matematycznych figur, pokryte niebezpiecznymi wulkanami… Każdy z nas w jakiś sposób zetknął się w tym tytułem, czy to w postaci książki Juliusza Verne’a, czy kreskówki czy filmu mocno odbiegającego od oryginału.

Nowy budynek szkoły, w którym rozpoczęliśmy naukę we wrześniu 2017 roku, zamienił się w prawdziwe morskie głębiny w 190 rocznicę urodzin Juliusza Verne’a.
Wszyscy mieliśmy okazję przymierzyć sprzęt do nurkowania i posłuchać opowieści pana Michała.
Przed budynkiem szkoły zakopaliśmy kapsułę czasu. W niej znajdują się nasze “listy w butelkach”. A w listach marzenia. Za 10 lat wykopiemy kapsułę i …mamy nadzieję, że będziemy cieszyć się ze spełnionych marzeń.

A w roku bieżącym, czyli 2019, z jeszcze większym rozmachem powróciliśmy do podróży dookoła świata. Tym razem wszystkie sale edukacyjne zapraszały nas do odwiedzenia konkretnego kraju: Dania, Norwegia, słoneczna Italia, Japonia, Chiny, Francja, Brazylia, Meksyk, Grecja, USA, Wielka Brytania . W nich mogliśmy nie tylko nasycić oczy kolorami, ale także posłuchać muzyki, zatańczyć, posmakować egzotycznych potraw. Odwiedzili nas goście z Japonii.

W obchodach Dnia Patrona uczestniczą co roku niezwykli goście: przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Juliusza Verne’a w Polsce. Spotkania są okazją do poznania kolejnych faktów i niezwykłych ciekawostek z życia pisarza.

Czy znacie inną szkołę, w której Dzień Patrona jest tak radosny i kolorowy?

Powrót