Po raz kolejny bierzemy udział w programie. Dzięki temu w szkolnej bibliotece pojawią się lektury szkolne oraz nowości wydawnicze, w których wyborze brali udział także uczniowie. W ramach projektu zaplanowaliśmy także spotkania autorskie, bo to zawsze jest niezwykłe wydarzenie dla uczniów, dające możliwość osobistego spotkania z pisarzami (albo online), zdobycia autografu w własnym egzemplarzu książki.
We wrześniu odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie online z panem Waldemarem Cichoniem, autorem serii lektur o niesfornym Cukierku, który ostatnim czasie stał się sławny w klasach 1-3 😃
Gościła u nas również pani Anna Bańkowska, która jest autorką najnowszych tłumaczeń książek Lucy Maud Montgomery o przygodach rudowłosej (przepraszamy: złotowłosej!) Anne. To spotkanie było atrakcyjne nie tylko dla uczennic i uczniów, dla których „Ania” jest lekturą szkolną (choć we wcześniejszym tłumaczeniu), ale i dla nauczycielek, które zaczytywały się w przygodach ani … jakiś czas temu. Pani Katarzyna Rygiel, autorka Strażnika klejnotu oraz Wszystkich zaułków historii (czekamy na 3.cią książkę) spotkała się z uczennicami i uczniami w ramach działań przewidzianych w projekcie NPRCz 2.0. Było naprawdę ciekawie. Zaprosiła uczestników spotkania na wycieczkę po starej i jeszcze starszej Warszawie.
Organizujemy także lekcje biblioteczne, jak ta, dla Grupy 1-3 Montessori, która miała okazję posłuchać na lekcji bibliotecznej realizowanej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 o procesie tworzenia książek, budowie książki, kto jest zaangażowany w jej pisanie itd., itd. Wniosek mamy jeden: Pani Ania zna się na książkach. Było fantastycznie. Dziękujemy!
Najbardziej cieszy nas to, że książki są wypożyczane. A podczas przerw widzimy na szkolnym korytarzu dzieci i młodzież pochyloną nad … książką!