41 300-36-63

25-562 Kielce

Peryferyjna 17

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Rejestracja na Konferencję “Edukacja na miarę człowieka. Strategie przyszłości szkoły.”

Informacja na temat Konferencji
“Edukacja na miarę człowieka. Strategie przyszłości szkoły.”

Łączy nas pasja i unikalne doświadczenia

Organizatorami Konferencji, która odbędzie się w dniach 9-10.04.2022 r. jest Fundacja im. Jerzego Zaremby oraz Fundacja Bezpieczne Gniazdo – Safe Nest przy wsparciu Zespołu Szkół im. Juliusza Verne’a w Kielcach.

Jesteśmy kreatywni i uwielbiamy to wykorzystywać oraz podpatrywać twórcze działania innych. Dlatego wymyśliliśmy tę konferencję. Trzymamy rękę na pulsie aktualnych trendów realizacji podstawy programowej. Mamy też własne, autorskie rozwiązania. Jednak potrzebujemy wsparcia – planujemy na nowo szkołę w średniej wielkości mieście, w środku Polski. I mogłaby to być również Twoja szkoła Nauczycielu, Dyrektorze, Burmistrzu, Rodzicu, Uczniu. Szkoła, która się wszystkim udaje. – od Samorządu Uczniowskiego poprzez Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców po Rady Gmin i Miast.

Idealne planowanie

Jesteśmy ninja myślenia o edukacji. Planujemy i realizujemy edukację skrojoną jak najlepiej do potrzeb naszych uczniów i naszych własnych. Robimy wszystko, żeby i uczeń i jego nauczyciele lubili chodzić do szkoły a wywiadówki nie były pasmem udręk wszystkich stron dramatu. Chcemy się uczyć od osób, którym spełniają się zaplanowane działania edukacyjne, wychowawcze, opiekuńcze.

Profesjonalny zespół

Złożony oraz wielowymiarowy charakter zagadnień dotyczących kształcenia i wychowania są jednym z głównych założeń współczesnego systemu edukacji. Tymczasem sytuacja epidemiologiczna  gwałtownie wymusiła na nas wszystkich – zaangażowanych w procesy edukacyjne – zmianę spojrzenia na szkołę i jej funkcje . Wdrażamy gwałtownie i niekiedy po omacku szereg zmian opierając się często na bardzo starej wizji rzeczywistości szkolnej.,

Jedno jest pewne – podstawą sukcesu edukacyjnego szkoły jest zespół – zaangażowany i gotowy na rzeczy, które mogą wydawać się niemożliwe. Dlatego właśnie zaprosiliśmy do współpracy praktyków, profesjonalistów w dziedzinie tworzenia szkoły realizującej potrzeby i prawa wszystkich jej bywalców. Pozytywne poznawanie świata – czy to się może udać w szkole ? TAK !

Chcemy wspólnie odpowiedzieć na pytania:

1. Jak skutecznie przygotować przyszłych absolwentów polskich szkół do następstw gwałtownych zmian klimatycznych i potrzeb gospodarki w erze sztucznej inteligencji i e-technologii?

2. Które usługi we współczesnej szkole są obecnie najbardziej pożądane ?

3. Jak wspierać rozwój poznawczy uczniów i nie zapomnieć o kształtowaniu ich kompetencji społecznych i emocjonalnych?

4. Czy rozwój fizyczny i odporność na uzależnienia, choroby fizyczne i psychiczne uczniów również należą do zadań szkoły przyszłości?

Odpowiedzi na te i inne pojawiające się w toku rozmów pytania posłużą do opracowania strategii zmian w szkole, jej fundamentów, zasad wdrażania i ,,mapy drogowej“ dla działań na najbliższe 10 lat. W związku z powyższymi zagadnieniami proponujemy następujące obszary tematyczne:

Nauki humanistyczne w szkole przyszłości. ,, … czucie i wiara … – po co nam w szkole Mickiewicz, muzyka i wiedza o społeczeństwie ?

Przestrzenie edukacji. ,, … do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych … ”szkoła wobec zagrożeń zdrowia, zmian klimatycznych i działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Nauki ścisłe w szkole przyszłości. ,, … mędrca szkiełko i oko …” czy Alexa i sztuczna inteligencja będą uczyć nasze dzieci.

9.04.2022

W pierwszym dniu Konferencji zapraszamy 250 uczestników wydarzenia do 5 świetnie zaplanowanych przestrzeni Centrum Konferencyjnego Targów Kielce: sali wykładowej, sal dyskusyjnych i strefy open space.

     A. Obrady plenarne. W części plenarnej wystąpią znamienici goście: prof. dr hab. Łukasz Turski, Oktawia Gorzeńska, prof. dr hab. Kazimierz Rykowski,  prof. UŚ, dr Krzysztof Czubaszek, Wioletta Korzeluch oraz Inna Karaszczuk.

      B. Strefa OPEN SPACE. Wyjątkowa, symultanicznie z wykładami i panelami dyskusyjnymi funkcjonująca przestrzeń udostępniona dla wszystkich zainteresowanych uczestników, m.in. dyrektorów szkół wszystkich poziomów, nauczycieli, pracowników samorządów lokalnych, rodziców, twórców narzędzi i pomocy dydaktycznych, którzy zechcą podzielić się swoimi pomysłami na strategię przyszłości szkoły w formie prezentacji swoich działań, promocji swoich publikacji, opisu autorskiej praktyki pedagogicznej, raportu z badań, plakatu, itp. Wystąpienia w Open Space posłużą do stworzenia mapy trendów pedagogicznych we współczesnej szkole (ograniczenie czasowe liczby wystąpień – zapisy).

         C. Panele dyskusyjne (rozpoczynające się tuż po obradach plenarnych).

 

PANEL DYSKUSYJNY 1:  Nauki humanistyczne w szkole przyszłości. ,, … czucie i wiara … – po co nam w szkole Mickiewicz, muzyka i wiedza o społeczeństwie.

Prowadzenie: dr Agnieszka Zaremba.

Udział w panelu zadeklarowali m.in. (w kolejności alfabetycznej):

Oktawia Gorzeńska

Magdalena Grzeszkiewicz-Brzęcka

Marianna Kłosińska

Beata Kubsik 

Mikołaj Marcela

Jonathan Ramsey

Łukasz Szcześniak

 

PANEL DYSKUSYJNY 2:  Przestrzenie edukacji. ,, … do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych … ”szkoła wobec zagrożeń zdrowia, zmian klimatycznych i działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Prowadzenie: Agnieszka Kuźba

Udział w panelu zadeklarowali m.in. (w kolejności alfabetycznej):

Agnieszka Gardas

dr Kacper Jakubowski

Edyta Karnas

prof. dr hab. Szymon Malinowski

Katarzyna Sowa

 
PANEL DYSKUSYJNY 3: Nauki ścisłe w szkole przyszłości. ,, … mędrca szkiełko i oko …” czy Alexa i sztuczna inteligencja będą uczyć nasze dzieci?

Prowadzenie: dr hab. inż., Janusz Morajda, prof. UEK.

Udział w panelu zadeklarowali m.in. (w kolejności alfabetycznej):

Julia Holeksa

Marianna Kłosińska

Wiktor Naturski

Jakub Stanek

Anna Szulc

Małgorzata Turczyńska

Mariusz Wojciński

 

      D. Warsztaty (kończące spotkanie 9.04.2022 w Targach Kielce). Warsztaty pogłębiające refleksje na temat strategii przyszłości szkoły będą wisienką na torcie uczestników konferencji. Proponujemy udział w następujących warsztatach:

9.04.2022 – sale Targi Kielce

1.Gra planszowa “Zmiana” dla nauczycieli i starszych uczniów
autor: Katarzyna Sowa
(ograniczenie liczby uczestników, zapisy)
2. Planeta na talerzu
autor: Agata Tarasiewicz
(ograniczenie liczby uczestników, zapisy)
3.Szachy w edukacji
autor: Andrzej Pałosz
4. Matematyka bez napinki
autor: Anna Szulc
(ograniczenie liczby uczestników, zapisy)

 

10.04.2022 pomieszczenia Fundacji Przystań w Naturze i Przedszkola Leśnego Dziupla Kielce

1. Forest Escape Room

autor: Katarzyna Sowa

(ograniczenie liczby uczestników, zapisy)

2.Shinrin Yoku – kąpiele leśne

autor: Katarzyna Sowa

(ograniczenie liczby uczestników, zapisy)

Więcej informacji wkrótce.

 E. Spotkania autorskie.

9.04.2022

W klimatycznym, przepojonym historią Domu Praczki w Kielcach odbędą się wieczorne spotkania autorskie i wywiady z wybitnymi aktywistami działań na rzecz holistycznej edukacji oraz zrównoważonego rozwoju. Będą to między innymi Mikołaj Marcela, Oktawia Gorzeńska, Anna Szulc.

10.04.2022

W kameralnych wnętrzach kieleckiej instytucji kultury – Muzeum Zabawek i Zabawy, odbędzie się spotkanie autorskie z amerykańskim reżyserem Jonathan’em Ramsey’em oraz prof. dr hab. Szymonem Malinowskim.

Szczegóły wkrótce.

(ograniczenie liczby uczestników, zapisy)

Panel dyskusyjny 1 Panel dyskusyjny 2 Panel dyskusyjny 3

Nauki humanistyczne w szkole przyszłości. ,, … czucie i wiara … – po co nam w szkole Mickiewicz, muzyka i wiedza o społeczeństwie?

Przestrzenie  edukacji. Szkoła wobec zmian klimatycznych i działań na rzecz zrównoważonego rozwoju ,, … do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych … ”

Nauki ścisłe w szkole przyszłości ,, … mędrca szkiełko i oko …” czy Alexa i sztuczna inteligencja będzie uczyć nasze dzieci?

 

 

    Uzupełnij pola formularza

    Nazwisko i imię (wymagane):
    Numer telefonu (wymagane):
    Adres e-mail (wymagane):
    Wybierz panel dyskusyjny (wymagane): *

    Załącznik (w przypadku chęci przesłania dodatkowej informacji - nie większy niż 10 MB, akceptowany format jpg lub pdf):
    <center

    UWAGA! Po rejestracji sprawdź swoją skrzynkę pocztową. Na podany adres otrzymasz link aktywacyjny ważny 72h oraz kolejne informacje