Uczniowie Zespołu Szkół im. Juliusza Verne’a wiedzę zdobywają nie tylko podczas zajęć w salach szkolnych, ale także podczas wycieczek.
Uczniowie klas 1-3 oraz zerówki szkolnej odwiedzili Oblęgorek. Spacerowali po parku otaczającym pałacyk Henryka Sienkiewicza. Korzystając z pogody wspinali się w parku linowym a także grali w wiele gier. Zwieńczeniem wyprawy było ognisko z kiełbaskami.
Klasy 5-te i 6 Montessori brały udział w dwudniowej wyprawie do Biskupina, Gniezna i na Ostrów Lednicki. W jednym z największych rezerwatów archeologicznych w Europie, podczas XXIX Festynu Archeologicznego w Biskupinie, uczniowie uczestniczyli w pokazach dotyczących archeologii doświadczalnej, poznając techniki wytopu brązu i żelaza, wyrobu narzędzi, broni, ceramiki i ozdób, odkrywali tajniki tkactwa i farbiarstwa, zwiedzali słynną rekonstrukcję grodu z VIII w. p.n.e., a także rekonstrukcje domostw paleolitycznych zbieraczo-łowców i neolitycznych rolników. Drugiego dnia spacerowali w Wielkopolskim Parku Etnograficznym (XIX-wieczna architektura drewniana), a następnie przeprawili się promem na Ostrów Lednicki, do miejsca chrztu Mieszka I, gdzie podziwiali pozostałości najstarszego w Polsce preromańskiego zespołu pałacowo – sakralnego. Żywą lekcję historii zakończyli na Wzgórzu Lecha w Gnieźnie, zwiedzając bazylikę, jej podziemia z pozostałościami kościoła, w którym koronowany był Bolesław Chrobry. Podziwiali także drzwi gnieźnieńskie oraz skarby zgromadzone w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
Natomiast uczniowie klas 3 i 4 Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Verne’a oraz 8a i 8Montessori odwiedzili Sejm. Punktów wizyty w stolicy było jednak więcej. Uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili także Powązki, gdzie oddali hołd poległym w Bitwie Warszawskiej oraz Powstaniu Warszawskim.