41 300-36-63

25-562 Kielce

Peryferyjna 17

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Piknik historyczny – moc wrażeń

1 czerwca 2022 mieliśmy pierwszy w naszej szkole piknik rodzinno-historyczny.

Jego celem była integracja uczniów, nauczycieli i rodzin naszych uczniów, poznanie strojów, zwyczajów, potraw i zabaw związanych z epoką średniowiecza oraz wspólna zabawa.

Wielu uczniów i nauczycieli przebrało się w tym dniu w stroje odpowiadające epoce, a klasy przygotowały stoiska z jedzeniem oraz ozdobami. Były wśród nich m. in. podpłomyki pieczone na kamieniu, słodkie pierniki oraz chleb z miodem i kiszonym ogórkiem.

Wśród zabaw były np. lepienie naczyń z gliny, nauka średniowiecznego tańca, walka na miecze, rzut kolczugą, strzelanie z łuku, czy wyścig na nartach parami.

W klimat średniowiecza wprowadzili nas przedstawiciele grupy Herold z Będzina, którzy prowadzili zabawy i konkursy oraz prezentowali zwyczaje rycerskie, elementy strojów i uzbrojenia rycerskiego.

Na zakończenie mogliśmy skosztować pysznej kaszy z gulaszem, uwarzonej przez szkolną kuchnię. Zabawa była przednia, jedzenie pyszne, atmosfera miła -jesteśmy zachęceni, żeby piknik z okazji Dnia Dziecka wpisał się na stałe do kalendarza naszej szkoły.